loader image

موکت اتاق کودک

تاق کودک و دکوراسیون اتاق کودک از جمله دغدغه هایی هست که هر پدر و مادری حتی قبل از به دنیا آمدن فرزندشان با آن درگیر هستند. موکت اتاق کودک علاوه بر زیبایی باید گرم و نرم، ایمن، با صرفه و البته بهداشتی باشد. کودکان به ویژه خردسالان در سال های اولیه زندگی بیشترین ارتباط را با کف اتاق دارند زیرا هنوز قادر نیستند که راه بروند یا برای نشستن از مبلمان استفاده کنند. همین نکته اهمیت کف پوش مناسب اتاق کودک را مشخص می کند. همچنین موکت اتاق کودک علاوه بر عایق گرما باید عایق صوتی نیز باشد.

از بین انواع کف پوش های موجود مانند سرامیک، لمینت، پارکت و… موکت بنا به دلایلی که در ادامه توضیح خواهیم داد مناسبترین گزینه برای اتاق کودک است.

مهمترین عوامل در انتخاب مناسب موکت اتاق کودک

  • گرمی و نرمی
  • عایق سرما
  • عایق صوتی
  • امنیت و ایمنی
  • به صرفه بودن و تغییر پذیری ساده تر
  • چرک نشو
  • آنتی میکروبیال

گرم و نرم بودن موکت

بچه ها ساعات زیادی را مشغول بازی در اتاقشان هستند. موکت این امکان را فراهم میکند که به جای نشستن روی سطح سرد و سخت از بازی کردن در اتاقی گرم و نرم لذت ببرند. گرمی و نرمی از ویژگی های مهم در انتخاب کفپوش مناسب برای اتاق کودک هستند. کودکان در برابر تغییرات دمایی به اندازه افراد بالغ مقاوم نیستند و به راحتی تحت تاثیر دمای محیط قرار می‌گیرند. از همین رو گرم بودن کفپوش کمک می‌کند تا دمای بدن کودک به خصوص در فصل سرما، متعادل باقی بماند و از سرماخوردن کودک جلوگیری کند.

 

عایق صوتی بودن موکت

موکت علاوه بر عایق حرارتی، عایق صوت نیز می باشد. موکت بر خلاف دیگر انواع کف پوش که صدا را بازتاب میدهند، درصد بالایی از صدا را جذب کرده و خاصیت آکوستیک دارد. در زندگی امروزه که آلودگی های صوتی پیرامون ما را فرا گرفته، استفاده از موکت به عنوان یک عایق صوتی، مزیت می باشد. به همین دلیل موقعی که کودکتان با دوستانش مشغول بالا و پایین پریدن در اتاق هست دیگر نگران همسایه ها نخواهید بود.

 

ایجاد امنیت و ایمنی با موکت کردن اتاق کودک

هر متر موکت از درهم تنیدن میلیون ها نخ تشکیل شده است که عموما این نخها به دو حالت کات یا لوپ بافته میشوند. معمولا موکت هایی با نوع بافت کات نرم تر هستند. این نرمی در عین حال، باعث ایجاد حس خوب می شود پس دیگر نگران زمین خوردن بچه ها یا افتادن وسایلشان نباشیم چرا که قطعا آسیب جدی نخواهند دید.

 

به صرفه بودن و تغییر پذیری ساده موکتهای ظریف مصور

دوران شیرین کودکی گذرا است و صد البته زمانی که فرزندتان بزرگ می شود نیاز است تا دکور اتاق تغییر کند پس منطقی است  که هزینه متناسبی برای دکور اتاق کودک بکنیم. تغییر موکت در مقایسه با انواع کف پوش ساده تر است.

همچنین در ادامه به مواردی از محاسن استفاده از موکت های اتاق کودک ظریف مصور اشاره می کنیم که به لطف تکنولوژی های تولید نوین به کار گرفته شده در محصولات ظریف مصور ممکن شده است:

چرک نشو بودن موکت اتاق کودک ظریف مصور

یکی از تکنولوژی های نوین بکار گرفته شده در ظریف مصور ، تولید موکت چرک نشو است ، محصولات چرک نشو ظریف مصور با عدم جذب آب و مایعات در خود ، باعث می شوند که در صورت ریخته شدن مایعات و یا مواد دیگر که به طور معمول باعث کثیفی می شوند ، فرصت جمع کردن کثیفی و لکه ها برای شما فراهم باشد، در این صورت موکت های چرک نشو یکی از مناسب ترین گزینه ها برای اتاق کودکان هستند که علاوه بر نرمی، سلامتی و زیبایی ، تمیزی همیشگی را نیز به مصرف کنندگان گرامی ظریف مصور ، تقدیم می کند.

 

آنتی میکروبیال بودن موکت اتاق کودک ظریف مصور

محصولات آنتی میکروبیال ظریف مصور با تکنولوژی ساخت فوق العاده بالا ، در فرآیند تولید به گونه ای ساخته شده اند که میکروب ها به هیچ وجه امکان رشد روی محصولات آنتی میکروبیال ظریف مصور را ندارند ، تاییدیه های آزمایشگاهی متنوع نشان می دهد، محصولات آنتی میکروبیال ظریف مصور با شاخصه های سلامتی بسیار بالا، یکی از مناسبترین گزینه های کف پوش اتاق کودک شما هستند…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *