loader image

اشتباهات رایج در انتخاب موکت

اشتباهات رایج در خرید موکت

موکت از جمله محصولاتی نیست که خرید آن را زیاد تجربه کنیم به همین دلیل ممکن است به هنگام انتخاب موکت گیج شویم و موکتی را انتخاب کنیم که مناسب نیاز ما نباشد. در این مطلب به بررسی اشتباهات رایج در انتخاب موکت می پردازیم.

مهم ترین این اشتباهات عبارت اند از:

تمرکز بیش از حد روی وزن موکت

به طور عمده اغلب مصرف کنندگان تصور می کنند که هرچه وزن موکت بیشتر باشد موکت با کیفیت تر است اما این نکته همیشه درست نیست زیرا هر وزن موکت مناسب استفاده برای یک فضای کاربری خاص است.

عدم توجه به لایه زیرین موکت

یکی از بزرگترین اشتباهات توجه نکردن به لایه زیرین موکت است.اغلب افراد به این نکته بی توجه هستند زیرا نمی خواهند هزینه بیشتری برای چیزی که به چشم نمی آید بپردازند اما نکته مهم این است که لایه زیرین موکت نقش مهمی در راحتی،دوام و کیفیت کلی موکت دارد.

مقایسه دو موکت با ظاهری مشابه

بسیار اتفاق می افتد که در زمان خرید فروشنده دو موکت ظاهرا مشابه از برند های مختلف را پیشنهاد بدهد اما مقایسه ظاهری موکت کاری کاملا اشتباه است.برای مقایسه دو موکت حتما باید فاکتورهایی مانند جنس الیاف، تراکم و نوع بافت را در نظر بگیرید.

محاسبه اشتباه متراژ

اکثر افراد برای محاسبه مقدار موکت مورد نیاز فقط طول و عرض فضا را اندازه گیری می کنند اگرچه این کار برای محاسبه حدودی هزینه مناسب است اما نباید بر اساس آن موکت خریداری شود چون برای محاسبه متراژ دقیق موکت مورد نیاز بسیاری از نکات دیگر مانند عرض موکت، پرتی فضا و خواب موکت را نیز باید در نظر گرفت.این موضوع در مورد موکت های طرح دار حساسیت بیشتری می طلبد.

نصب غیر حرفه ای موکت

گاهی اوقات ممکن است به دلایلی مانند صرفه جویی در هزینه تصمیم بگیرید خودتان موکت را نصب کنید یا از افراد غیر حرفه ای کمک بگیرید اما در واقع ضرر این اقدام بسیار بیشتر است.نصب موکت به شیوه غیر اصولی جلوه بدی در دکوراسیون خانه ایجاد میکند و باعث میشود موکت خیلی زودتر دفرمه شود. این مشکل مخصوصا در گوشه ها بسیار به چشم می خورد علاوه بر این به دلیل اینکه برش موکت نیازمند تجربه و مهارت است وقتی این کار توسط افراد عادی انجام شود امکان خطا بسیار بالاست و در نتیجه دور ریز موکت خریداری شده افزایش می یابد.

عدم توجه به سبک زندگی

در هنگام انتخاب موکت علاوه بر زیبایی به سبک زندگی و کاربری فضایی که قرار است موکت در آنجا استفاده شود فکر کنید.قطعا تعداد افراد خانواده، سبک زندگی و نوع خانه ای که در آن زندگی می کنید در انتخاب شما تاثیر می گذارد.مثلا اگر در خانه کودک دارید یا خانه تان پر رفت آمد است بهتر است از موکت هایی که دوام بالاتری دارند ضد لک و آنتی باکتریال هستند خریداری کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *